Rahvusvaheline transport on tänapäeval ettevõtete jaoks oluline komponent kaupade liigutamisel. Maanteetranspordi valdkonnas on kaks kõige levinumat meetodit: täiskoormatega (FTL) vedu ja osakoormatega (LTL) vedu. Mõlemad meetodid pakuvad oma eeliseid ja vastavad erinevatele ettevõtte vajadustele.

Kuidas valida optimaalne transpordimeetod rahvusvahelises kaubaveos Euroopas?  Loe edasi, et mõista täiskoormatega (FTL) ja osakoormatega (LTL) vedu ning kuidas leida sobiv lahendus vastavalt sinu ettevõtte vajadustele.

 

Täiskoormatega (FTL) kaubavedu

Täiskoormatega vedu on meetod, kus terve veok on reserveeritud ainult ühe kaubasaatja jaoks. See tähendab, et kogu veoki maht on täidetud ühe saatja kaupadega. 

Täiskoormatega vedu on eriti kasulik juhul, kui:

  • Transporditakse suuri kaubakoguseid

 Kui sul on vaja transportida suures koguses kaupasid, siis on täiskoormatega vedu optimaalne valik. Täiskoormatega veoki kasutamine võimaldab sul maksimeerida kauba kogust ühe veo kohta.

  • Kiire tarne

 Kuna kogu veok on mõeldud ainult sinu kaupadele, tagab täiskoorma vedu kiirema tee sihtkohta. See vähendab tarneaja venimise riski, mis võib olla eriti oluline kiireloomuliste saadetiste korral.

  • Kaupade ohutus ja turvalisus

Täiskoormatega veo puhul ei puutu sinu kaubad kokku teiste saatjate kaupadega, vähendades oluliselt kaupade kahjustumise riski transpordi käigus.

 

Osakoormatega (LTL) kaubavedu

Osakoormatega vedu on meetod, kus mitu väiksemat saadetist koondatakse üheks veoks. See tähendab, et veokiruumi jagatakse mitme saatja vahel. 

Osakoormatega kaubavedu on eriti sobilik juhul, kui:

  • Väiksemad kaubakogused

 Kui sul on vaja transportida väiksemas koguses kaupasid, siis on osakoormatega vedu kuluefektiivne valik. See võimaldab kulusid jagada teiste saatjatega, mis võimaldab säästa transpordikulusid.

  • Paindlikkus ja sagedased saadetised

Osakoormatega vedu võimaldab saata kaupu sagedamini, tagades suurema paindlikkuse ja kiirema reageerimise vastavalt vajadustele.

  • Keskkonnasõbralikkus

 Osakoormatega vedu on keskkonnasõbralikum, kuna veoki kogu maht on paremini ära kasutatud, vältides tühja ruumi ja liigset kütusekulu.

 

Kuidas valida õige meetod?

Valiku tegemine täiskoormatega (FTL) ja osakoormatega (LTL) veo vahel sõltub mitmest tegurist, sealhulgas kauba kogusest, kiireloomulisusest ja eelarvest. Täiskoormatega vedu sobib suuremate koguste ja kiiremate tarnekorralduste jaoks, samas kui osakoormatega vedu on hea valik, kui soovid säästa kulusid ja transportida kaupu sagedamini.

 

Miks valida BWG rahvusvahelise transporti partneriks?

Kui otsid usaldusväärset partnerit rahvusvahelise transpordi ja kaubaveo jaoks Euroopas, siis BWG on sinu parim valik. Meie meeskond on pühendunud pakkuma parimat teenust kogu Euroopas, sealhulgas Skandinaavias, Lääne- ja Lõuna-Euroopas ning Kesk-Euroopas.

 

Kuidas alustada koostööd BWG-ga?

BWG eesmärk on muuta rahvusvaheline transport võimalikult sujuvaks ja efektiivseks. Meie meeskond on valmis sind aitama ja leidma just sulle sobiva lahenduse! 

Kui soovid rohkem teavet või konsultatsiooni, siis helista (+372) 6999525 või kirjuta bwg@bwg.ee.

 

Rohkem põhjuseid, miks valida BWG, saad lugeda lähemalt siit.

 

Sinu edukas kaubavedu on meie prioriteet!